Dne 21-24 . 9. 2011 se konal  mezinárodní turnaj v boxu žen. Místo konání bylo v Gliwicích  na Polské straně.

Za Českou republiku nás  jeli reprezentovat  

                                            BOXERKY:     

                                  -48 kg Vladimíra Malíková

                                  – 51 kg Tereza Filipová (stříbro)

                                  – 51 kg Jana Juranová   (bronz)

                                  – 81 kg Zuzana Toušková (bronz)

Trenérský team byl v sestavě Eva Líšková, Honza Kašpar.

V prvním zápase z naší sestavy boxerek, nastoupila Vlaďka Malíková proti zkušené polské boxerce Bulanda Ewa, od prvního kola Vlaďka byla aktivnější a přesnější, ale na vítězství nám to nestačilo, i když jsme měli vyhrát. Prohráli jsme 2:1 na body

V druhém zápase se potkala Terka Filipová ze srbkou Nina Stojanovic . I když první kolo a polovina druhého kola se nevyvíjel v náš prospěch, tak to Terezka strhla na svou stranu závěrem druhého, třetím a čtvrtým kolem. Fyzicky byla mnohem lépe připravená než její soupeřka a díky téhle připravenosti to dotáhla až do konce ve svůj prospěch. Vyhrála 2:1 na body a postoupila ve své váze dál. Další její soupeřkou měla být Ruská boxerka Julia  Sazonova , ale ta bohužel nenastoupila pro nemoc a tím jsme měli první boxerku ve finále.

Z druhé strany pavouka se nám drala Jana Juranová. Volným losem se nám dostala do čtvrtfinále a o finále boxovala proti zkušené Polce  Witwická Kamila. Zápas byl veden od prvního kola ve velkém tempu, kde padalo mnoho úderů. Z mého pohledu Janička byla přesnější ve výměnách a měla vyhrát, ale bohužel opět prohrála 2:1 na body L.

Ve finále se nakonec potkala Terezka Filipová s Kamilou Witkowskou. Finále Terezka prohrála na body 3:0. Myslím si, že hodně k prohře pomohlo i zranění loktu Terezky z prvního zápasu.

Poslední zástupkyní, která  hájila naše barvy, byla Zuzka Toušková, která také dostala velice zkušenou boxerku a i kickboxerku Beata Lesniak. Od začátku byl zápas velice vyrovnaný, byl vedený ve velkém fyzickém tempu.  Zápas skončil 2:1 na body ve prospěch Beaty Lesniak. Zápas byl opravdu vyrovnaný, že z pohledu rozhodčích vítězem se mohla stát i Zuzanka, ale bohužel jsme byli v Polsku.

Můj pohled na tento turnaj je smíšený. Musím přiznat, že mě mile překvapilo, kolik zápasů žen, kadetek a juniorek boxovalo na tomto turnaji.  Denně bylo kolem 20 zápasů, takže celkem asi 60 zápasů v ženském provedení. Zároveň mě zamrzelo, když boxerky, které měli postoupit, tak nepostoupili, protože jejich protivníkem bylo Polsko.

Městská část Praha 6 Praha - evropské město sportu 2016