Zdravím naposledy ze Singapuru –  dějiště prvních OH mládeže,

jak začít, tak zaprvé se omlouvám, že jsme Vám neposlal zprávu ihned po prvním utkání které jak už většina z Vás ví, Jakub prohrál. Bylo to  po špatném taktickém výkonu. No Vy co to znáte tak zajisté pochopíte že se mi do té zprávy o neštěstí vůbec nechtělo a k tomu ještě spolubydlícímu kluk z Juda ve své kategorii do 55kg vyhrál OH zlato. Samozřejmě že jsem mu to ohromně přál, ale bylo to jak ze špatného filmu, jeden se raduje a druhý je smutný, tak to ale v životě chodí.
K utkání:
Macayo Fradimil (Venezuela) vs. Chval Jakub n/b  15:2
Po náročné přípravě, ve které doufám nebylo nic podceněno, šel Jakub plný očekávání do svého životního zápasu. Snažil se, ale byl až příliš nervózní (kvůli tomu  skoro nespal) a na svého soupeře  rychlostně neměl, přesto že se ho snažil dostat pod tlak, tak v rozhodujícím momentu místo postupu vpřed udělal krok vzad a to stačilo soupeři aby mohl odskočit,  vydýchat se a připravit si další útok. Čím to našemu boxerovi více a více nešlo o to soupeř boxovat lépe.  Přesto to Kuba zkoušel do konce a v závěru už to bylo o všechno i jedno jestli prohrajeme o 10 nebo o 20 bodů. Šly jsme buď a nebo. Výsledek zní krutě, ale bylo to nad naše společné síly.
Boj o šesté místo:
Dashdor Anand (Mongolsko) vs. Chval Jakub n/b 12:6
Začátek dnešního utkání o šesté místo byl úplně z jiného soudku než první zápas. Bylo znát že Jakub tady nechce skončit ve své váze poslední. V první polovině úvodního kola byl stav 2:0 pro Našeho závodníka a já už si myslil že to Kubovi sedne, pak přišla jedna povedená série soupeře a rázem byl stav 3:2 v náš neprospěch. Opravdu jsem nevěřil jak to mohli rozhodčí stihnout. Odchovanec Jičínského boxu poté v závěru kola vyrovnal a do druhého kola byl stav 3:3. Druhé kolo a nástup borce z Mongolska stav 5:3, i zde to vypadalo že Kuba je v pohodě a snížil na 5:4. Pak už bodoval pouze soupeř. Znova to byla obrovská snaha, ale jak už to chodí čím více chcete tak o to větší je to křeč. Opět boj do konce utkání, které měl soupeř v závěru už pod kontrolou.
Zítra budou probíhat zápasy o třetí místo  a pozítří finále. Vše budu natáčet a připravovat z toho studijní materiály.

Marek Šimák