Ve Wroclavi se dne 19. května 2012 uskutečnila odveta mezi boxerským výběrem Plzně a středočeské oblasti. České borce nečekaly lehké zápasy, a to věděli oba trenéři – Jan Malý a Luboš Stach, kteří borce doprovázeli.

 

Ve váze do 60 kg nastoupil František Kovář, trenéra p. Tyšera proti Krysztofu Paszkowskimu. Utkání bylo v režii Franty Kováře, ten od úvodního gongu přesně zasahoval svého soupeře. Dobře uvolňoval do saidstepů před útoky polského borce. V závěru třetího kola sice chyběl Kovářovi „fond“, ale verdikt pánů v bílěm byl jednoznačný – na body vítězí Kovář.

 

     Další duel byl opět ve váze do 60 kg, zde se utkal Fred Radič s Alanem Borutou. Přesto, že byl Fred po doléčeném zranění, nedal svému soupeři šanci. V každé kombinaci přesně zasahoval soupeře a dokázal ho dostat pod velký tlak. Jen gong ve druhém kole zachránil Borutu z Polska od počítání.  V závěru třetího kola přišel přesný zadní kontraúder Radiče a polský borec šel k zemi. Po počítání polský ringový rozhodčí zápas ukončil – Fred Radič zvítězil RSC ve třetím kole.

 

     Ve váze do 64 kg nastoupil Lukáš Radič proti Macejiu Kalužnímu. Dobrý začátek zápasu měl náš boxer, doslova „vlétl“ do soupeře a vyhrál přesvědčivě první kolo. Jenže Polák si Lukáše „přečetl“, začal boxovat z ústupu a dobře kontroval. Tímto způsobem Polák vyhrál druhé i třetí kolo. Radič sice útočil, ale hodně inkasoval… Navíc mu dělal velký problém obrácený gard soupeře, se kterým si Lukáš vůbec nevěděl rady… Na body tak zvítězil polský borec.

 

     Ve váze do 69 kg se utkal junior Vít Matoušek z BC O.S Plzeň s Kamilem Urbaňskim. Vítek zatím sbírá zkušenosti a byl to jeho čtvrtý zápas… Jenže tento duel mu ale vůbec nevyšel a prohrál RSC v 2 kole.

 

     Váhu do 70 kg vybojoval kadet, borec z Chodova, Petr Brodský s Jakubem Cieberou, zápas byl hodně vyrovnaný, ale nakonec se rozhodčí přiklonili k polskému borci – na body vítězí Ciebera.

 

     Krásný duel přinesl i další souboj váhy do 81 kg mezi pardubickým Pavlem Jandou a Adrianem Paterkem z Wroclavi. Ve všech kolech byl tento tvrdý a nesmlouvavý souboj opravdu vyrovnaný… Proto se také borci dočkali smírného  verdiktu a zápas skončil nerozhodně.

 

     Další dva zápasy těžkých vah, Jana Šmída z BC O.S. Plzeň a Petra Akenberka ze Sokolova skončil porážkou našich borců, a tak konečný stav byl nakonec 11 : 5 pro domácí polské borce.

 

     „Úvod po prvních dvou zápasech sice famózní a stav 0 : 4 super, ale …  to bylo bohužel vše, co se nám podařilo vyhrát, říká Fred Radič po ukončení posledního duelu české výpravy… Jsem rád, že mě můj zápas vyšel. Polák byl „držák“ hodně inkasoval, ale dostal jsem ho až ve třetím kole. Potěšilo mě, že jsem byl vyhlášen nejtechničtějším borcem i velký pohár co jsem za to dostal, prohlásila posila plzeňského týmu v letošní První lize.

 

„Přes porážku to byla pro naše kluky dobrá zkušenost,“ říká sokolovský trenér, pan Jan Malý… „Poláci nám tak dokonale vrátili prohru z  Plzně. Také si polští činovníci pochvalovali dobrou  spolupráci s našimi cluby a  těší se na další souboj. Ten se tentokrát  uskuteční  v Sokolově, na turnaji „Sokolovská uhelná“, doplňuje  pan Malý.“

 

 

 

 

V Plzni 25. 05. 2012                                                                                                                                                 Luboš Stach       

Městská část Praha 6 Praha - evropské město sportu 2016