Turnaje se zúčastnilo 69 borců z 13.států Evropy.                                                                    


57 kg. (startovalo 8 boxerů )Antonín LAZOK – JOYCE David Oliver(IRL) RCS/4 kolo.
Náš boxer boxoval špatně po technicko-taktické stránce. Se stále útočícím soupeřem se pouštěl do výměn, místo aby tzv.boxoval na nohou, unikal a  bodoval. Ve druhém kole byl Lazok počítán po úderu na hlavu. Ve třetím již více pracoval na nohou, soupeři unikal a dařilo se mu jej zasahovat. Ve čtvrtém byl opět ringovým rozhodčím opět počítán a poslán do svého rohu. Prohrál RSC . Jeho soupeř pak ve finále nezaslouženě prohrál s domácím Ahmetim.
64 kg. ( 7 boxerů) .Martin SVOBODA – Boris KATALINIČ(CRO) 5: 23 NB.
Náš borec se snažil, bojoval, ale zkušenější domácí reprezentant byl prostě lepší. U Svobody se projevovaly staré chyby, kdy místo direktů(které na soupeře platily), používal boční údery(háky).Tím se odkrýval a soupeř jeho chyby trestal.
Katalinič pak ve finále vyhrál se Slovákem Hlavačkou a stal se vítězem této váhové kategorie.

69 kg. ( 8 boxerů)  Štěpán HORVÁTHUroš ŠOBOT(SLO) RSC/ O  ve2.kole.
Jednoznačná záležitost našeho reprezentanta, po 1.kole již vedl o 14 bodů a ve druhém bylo otázkou času kdy bude utkání ukončeno RSC/O(rozdíl 20.bodů). Horváth tím vybojoval bronz.
Druhé utkání v boji o finále vyhrál s Ivan GODINIČ(CRO)  28:4 NB.
Od prvého kola byl Horváth lepším boxerem, nenechal se od tvrdého soupeře překvapit a sbíral potřebné body. Bylo to jasné vítězství našeho reprezentanta.
Ve finále prohrál s Xavier NOEL(FRA) 14:18 NB.
Francouz je zkušený borec,druhý z ME 2004, účastník OH v Aténách a zde na turnaji vyhrál nejtechničtějšího boxera.. Utkání bylo vyrovnané(dva rozhodčí z pěti dávali vítězství našemu boxerovi),ale Francouz byl přece jen o něco lepší. Horváth podal dobrý výkon a v boji s vysokým pravogarďákem dvě kola vyhrál. Náš reprezentant zde na turnaji  zaboxoval výborně a hlavně finálový souboj hodnotím vysoko.
Horváth zde vybojoval stříbrnou medaili.

81 kg. ( 6 boxerů) Petr NOVOTNÝ – Mário ŠIVOLIJA ( CRO) 21: 21 NB( na pomocné body vyhrál Chorvat.
Oba postoupili na bronz bez boje. Domácí boxér je stříbrný z ME 2004 a MS 2005. Borci se znají, boxovali spolu vloni na MT ARENA CUP v Pule a vyhrál Chorvat. Zde náš reprezentant zabojoval, podal výborný výkon, utkání bylo více než vyrovnané a ještě 20 vteřin před koncem Novotný vedl o 4 body(do konce pak stav bodový rozhodčí srovnali.. Podle bodování prvá 2.kola vyhrál Novotný a  druhá dvě Šivolija. Co se týká individuálního posouzení tohoto boje rozhodčími, tak dva z pěti bodových dávali vítězství Novotnému( Ital a Maďar) a tři viděli vyhrát Šivoliju ( Chorvat, Srb a náš rozhodčí Makovský). K tomu není co dodat. Jen to , že Chorvat pak ve finále zvítězil bez boje, když jeho soupeř Egan z Irska pro zranění ruky nemohl nastoupit. Novotný tedy zůstal jen na bronzu.

91 kg. ( 7 boxerů) Lukáš VIKTORA –  Vedran DIPALO( CRO )  RSC/I 2.kolo pro Chorvata.
Při losování náš borec dostal sedmičku a tím získal bez boje bronz. Oba soupeři se spolu střetli již  3 x z čehož Viktora vyhrál 1 x  a Dipalo 2 x . Od začátku utkání boxoval Viktora aktivně a prvé kolo vyhrál o 2 body. Pak ale při první výměně úderů druhého kola po úderu prasklo Viktorovi pravé obočí a lékař utkání ukončil ve prospěch Chorvata.  Ten pak ve finále, v souboji dvou Chorvatů, jasně zvítězil s Bačurinem a celý turnaj vyhrál.
Na tomto turnaji naši boxeři zanechali dobrý dojem a jejich vystoupení hodnotím jako úspěšné. Horváth vybojoval stříbro, Novotný a Viktora  se bez boje umístili na bronzu, když prohráli s pozdějšími vítězi turnaje. Zbývající dva boxeři, Lazok a Svoboda prohráli svá první utkání, když Lazok se silným Irem, který pak ve finále nezaslouženě prohrál s domácím boxerem(Ahmeti) a Svoboda s pozdějším vítězem své váhy, Kataliničem.

Zpracoval : Svatopluk Žáček
Hlavní trenér reprezentace

Městská část Praha 6 Hlavní město Praha Praha - evropské město sportu 2016