Na tento mezinárodní turnaj mužů a žen odjela reprezentovat ČR ve váze 54 kg Arleta Krausová (SK Boxing Praha), ve váze 60 kg Danuše Dilhofová (SK Lady box-kick)  a ve váze 66 kg Věra Koričanská (BC Příbram).       

                                                   
Příjezd na turnaj byl 7. 5. večer. Po  příjezdu jsme byli ubytováni v hotelu Femili, kde se každé ráno  konala lékařská prohlídka, vážení a celodenní  stravování.
Boxovat se odjíždělo do asi hodinu cesty vzdálené moderní sportovní haly. Boxovalo se vždy od 15.00 hodin. V hale byly postaveny dva ringy, jeden pro ženy a druhý pro muže.
Menší problém všem ženám dělal zvuk gongu, který slyšely od vedle. Mnohdy ani sami rozhodčí, kteří řídili utkání v ringu nevěděli, zda gong patří zrovna boxovanému utkání nebo utkání mužů. Takže nebylo ničím neobvyklým, když ženy přestaly boxovat a po zjištění, že gong nepatřil jim se opět ze svých rohů vracely dokončit kolo utkání.
Ale až na tyto menší nedostatky byl turnaj poměrně dobře organizován.
13. 5., den před návratem do ČR jsme byli ubytováni jinam, do centra Istanbulu, do hotelu Adela, kde byli po celou dobu trvání turnaje ubytovaní muži. Jako rozloučení s turnajem pořadatelé uspořádali velký banket a 14. 5 . ve 13.00 hod jsme odlétali zpět do ČR.

54kg, 13 žen (UKR, RUS, POL, KAZ – 2 ž., IND, ROM, TUR – 3 ž., ENG, FIL)

Arletě Krausové byl přidělen volný los. Měla tudíž tu možnost své první utkání na turnaji  boxovat již o bronzovou medaili. Ve středu 9. 5. boxovala s reprezentantkou Filipín a již od samého začátku prvního kola nedala Arleta soupeřce žádnou větší šanci nabodovat. Zápas to byl ze strany Krausové velmi aktivní a i  proto tento boj byl ukončen RSC ve druhém kole rozdílem 15 bodů. Tímto skvělým výkonem získala pro ČR bronz  a postupovala v turnaji dál. Gratulujeme!
Ve druhém utkání narazila na Ukrajinku Ludmilu Hrytsay a i přes veškeré úsilí své soupeřce technicky nestačila. Podlehla 28-11n.b. Opět utkání aktivní a to až do samého závěru. Arleta ukázala obrovskou vůli vyhrát a skvělou fyzickou připravenost.

60kg, 14žen (FIL, POL, TUR 2 ž., IND, FRA, UKR, SWE, IRA, RUS, KAZ, DEN, TAG)

Danuši Dilhofové los přidělil taktéž reprezentantku Filipín. Utkání na pohled poměrně vyrovnané, avšak Danuše byla mnohem důraznější , přesnější  a tak zvítězila po 3 kolech poměrně vysoko 27-7n.b. V boji o bronz jí předchozí boje přidělili opět jako na ME tureckou závodnici Tatar Glumsum, mistryni Evropy. Tehdy prohrála 20.3n.b. a tak jsme se pokusily změnit taktiku boje. Slabina Turkyně je v jejich útocích, v kterých si na rozdíl od boje z obrany není tolik jistá. Taktika, s kterou do utkání Dilhofová šla, byla velmi dobrá,  avšak chyběl jen malý kousek – větší přesnost v kontra úderech, aby mohly být připsány body. Navíc Turkyně boxovala v domácím prostředí a závěrečný výsledek 11:4n.b. neodpovídal skutečnosti. Tento zápas Danuše prohrála , ale maximálně o 3 body.

66kg, 10 žen (KAZ, RUS, TUR, CAN, ENG, SWE, UKR, DEN, ROM)

Věra Koričanská  první zápas na turnaji boxovala s reprezentantkou Kazachstánu. Věra si dobře rozvrhla síly do všech tří kol  a svoji  soupeřku  předcházela. Ta  především ve třetím kole ztratila soustředěnost a Věra velice dobře technicky  bodovala. Je velice smutné, že rozhodčí na tomto turnaji téměř nebodovali údery na břicho. Zápas skončil 14:3 n.b. v náš prospěch. V semifinále se utkala s Ruskou, budoucí vítězkou této váh. kat. Koričanská začala velmi dobře, avšak od začátku druhého kola soupeřce technicky nestačila.  Věděla, že boxuje o bronz, a tak do utkání vložila srdce a snažila nepříznivý stav zvrátit. Bohužel se to nepovedlo a podlehla Rusce 30:8 n.b. Koričanská se amatérskému boxu aktivně nevěnuje přiliš dlouho, tudíž svým výkonem v ringu mile překvapila.   

reprezentační trenérka žen   ŠÁRKA  STOKLÁSKOVÁ

Městská část Praha 6 Hlavní město Praha Praha - evropské město sportu 2016