Letošního mistrovství ČR juniorů v boxu se účastnilo 6 borců Pražského klubu SKB a dokázali přivézt 3 zlaté a 2 bronzové medaile. Tím se v celkovém hodnocení klubů stali nejlepšími v republice.

Zlato vybojovali ve váze do 52 kg – Erik Huliyev, -69 Oskar Lakomý a v težké váze Vladimír Řezníček.
Bronzoví byli – 54 kg Viktor Babka a do 75 kg Karel Pikula.

Stručný přehled bojů našich borců.

Vyřazovací boje pátek 28.9.

Váha do 69 kg: Oskar Lakomý SKB – Havel Samson Č. Budějovice  R.S.C. 3. kolo   
Ve svém prvním zápase na tomto turnaji se uvedl Oskar ve skvělé formě a svého soupeře Havla, který už startuje v mužské 1. lize přeboxoval jasně o třídu. I přestože Oskar věkem spadá do kategorie kadetů, svého soupeře od prvního kola k ničemu nepustil a naopak přidával na tempu  a v polovině 3 kola tvrdými údery na spodek ukončil utkání.
Skvělý začátek.

– 75 kg: Karel Pikula SKB – Sofrančík Chomutov   n.b.
V tomto velmi tvrdém ale diváky nadšeně přijatém utkání se musel Karel skutečně porvat o vítězství. Neskutečně tvrdý ale i velmi nečistě boxující Sofrančík připravil pražskému borci pěkně horké chvilky. Karel dokazal nejen unést spoustu faulu i dobře mířených ran  ale i vracet. A po napomínání soupeře a následném sčítaní bodů se Karel mohl radovat z vítězství.
Bohužel jen krátce – během zápasu utpěl zranění, pro které nemohl nastoupit do semifinále a bojovat o cenější kovy.

– 81 kg: Lukáš Černík SKB – Tomáš Zouhar Gaži Brno n.b.
Lukáš je v boxerském ringu ještě zajíc ale o to větší srdcař. Bohužel to první se projevilo na konci utkání, kdy Lukášovi chybělo více zkušeností. V celém zápase vedl pražský boxer o fous ale závěrečnému tlaku nedokázal dostatečně vzdorovat a prohrál o jediný bod. Je to škoda ale Lukáš je ještě mladý a pokud bude dřít jako doposud, tak bude vozit medaile určitě.

– 91 kg: Vladimír Řezníček SKB – Bajer Hr. Králové R.S.C. 1. kole
Řezníček je nesporně jedním s největších talentů současného českého boxu. Mimo jiné to dokázal již dvakrát na mistr. Repuliky mužů, kde byl stříbrný. To se samozřejmě potvrdilo i na tomto turnaji, kde i přesto že šel o váhu výš než obvykle boxuje, dokázal své soupeře likvidovat v prvních kolech. Tím jsme již naznačili, že Hradecký borec nevydržel obrovský tlak Vládovi a vzdal v 1 kole.

 

Semifinále sobota 29.9.

Váha do 51 kg: Erik Huliyev SKB – Karel Hejda Baník Sokolov n.b.
Erik měl štěstí na volný los a proto nastoupil až do semifinále. Borec z Prahy byl jasným favoritem v této váze ale boxoval také proti zkušenému a odolnému boxerovi ze Sokolova. Ten ale na něj technicky ani zdaleka nestačil a  Erik výhral vysoko na body. Výkon Huliyeva i přes velký bodový rozdíl nebyl optimální a v zápase byl několikrát za nečisté údery napomínán. Chtělo by to lepší tréninkovou morálku a disciplínu.

– 54 kg: Viktor Babka SKB – Ruslan Sachaldajev Příbram vzdání v 2. kole
Viki se vrátil po dlouhé pauze do ringu a naskočil rovnou do rozjetého vlaku. Bohužel odboxoval jen jediný zápas před tímto turnajem a to se i podepsalo na výkonu. Borec proti kterému boxoval patří ve své váze mezi nejlepší v republice a boxuje jak 1. ligu, tak i extraligu a byl jasnou jedničkou v tomto duelu. Viki se ale ani přesto nepodělal a šel se do ringu porvat. Bohužel už v 1. kole byla patrná převaha  příbramského boxera a proto se trenéři pražského borce rozhodli utkání v náběhu do 2.kola vzdát a svého svěřence nevystavovat pĹ•ípadnému zranění. Viki i po této porážce zanechal příjemný dojem a už je jen na něm jestli vydrží i nadále tvrdě trénovat jako doteď.

-69 kg: Oskar Lakomý SKB – David Gašparík Barkas Ústí n. Labem vzdání ve 3. kole
V tomto zápase si Oskar poradil poměrně hladce s dalším protivníkem, který také startuje v mužské 1. lize. Po rozpačitém 1. kole, kdy pražský borec vedl jen 2:1 na body, v kole 2. přitvrdil a doslova rozbíjel ústeckého borce tvrdými zadními háky. Ústecký boxer byl po tomto kole otřesen a nenastoupil do 3. kola.
Další cenný skalp oskara.

-91kg: Vladimír Řezníček SKB – Kamil Heřmánek Dukla Olomouc R.S.C. 1.kolo
K tomu zápasu není v podstatě co dodat. Snad jen to že Vláďa doslova vypinkal svého soupeře.

Finále neděle 30.9.

Váha do 69 kg: Oskar Lakomý SKB – Tomáš Sojka Ostrava n.b.
Ve finálovém zápase očekával Oskara papírově nejtvrdší soupeř. Sojka z Ostravy má na svém kontě už více jak 80 zápasů a proto se také předpokládalo, že titul získá on. Jenže Oskar ukázal, že oba předešlé zápasy nevyhrál nadarmo a ostravského boxera jasně vybodoval. V zápase byla u obou borců zjevná únava a troufáme si tvrdit, že kdyby Oskar tento zápas boxoval o den dříve, tak by Sojka nevydržel až do konce. Oskar zaslouženě ziskal již 2. titul v tomto roce a jasně tak ukázal, že je velkou nadějí českého boxu. Gratulujeme!   

-91 kg: Vl. Řezníček SKB – Marek Chmela Karviná R.S.C.1.kolo
Vláďa jasně ukázal, že i přes svůj nízký věk, nemá v juniorských soutěžích co dělat.
Po letošní účasti ve finále mistr.ČR mužů jasně získal titul mistra ČR  v juniorech.

Městská část Praha 6 Hlavní město Praha Praha - evropské město sportu 2016