Příjezd byl 23.6. do hotelu EzÁĽspart v SiÁłfoku v 17hodin.Tady už začal Maďarský zmatek I. třídy. Ihned po zaplacení nikoliv 7 nocí (23.7. – 30.7.), jak bylo nejdříve napsáno, ale 8 nocí, tj. do 1.8. kdy už se nic nedělo, jsme společně s výpravou Chorvatska byli přesunuti z nedostatku ubyt. kapacity na druhý hotel, nikoliv však *** ale pouze ** a 1.200m vzdálen.

Po návratu zpět a stížnostech, že jsme si zde zaplatili částku jako všichni ostatní, jsme opět čekali na vyřízení. Znovu jsme byli ubytováni tam, kde poprvé. První bitva byla prohrána, ale dopadli jsme celkem dobře a byl tam i větší klid. Druhý den bylo vážení a losování. Bohužel štěstí při losování se nekonalo. Umím si představit mnohem vyrovnanější soupeře k našim borcům. Los nám nepřál, ale vše bylo teprve před námi, kde bylo to Naše štěstí? Zabojovali jsme a dva zápasy vyhráli. Tomáš Sojka dokonce postoupil po své výhře mezi 8 nejlepších boxerů ve váze 66kg a celkově obsadil 5 místo.

Výsledky po vahách:

48kg Reiterman Filip
dostal ihned v prvním zápase pozdějšího vítěze této váhy Mamishadze Elvina z Ázerbajdžánu, bojoval, ale na tak zkušeného a dobrého borce neměl. Když se v utkání začínal rozboxovávat, tak bylo utkání ukončeno rsco.v II. kole. Škoda, ale tvrdím, že Filip je velká naděje Našeho boxu.

54kg Král Vít (jediný placen ČBA)
první zápas s Sean Duffy Irsko po velmi slušném výkonu vyhrál na body 13:11, i když trochu nervÁłzním začátkem nám udělal trochu starosti. Potvrdil, že je v Naší výpravě nejzkušenějším boxerem.
II. Utkání s Arazkhanovem Ramirem z Ruska prohrál rychle a pro Nás celkem překvapivě, když dal Vítek dva čisté údery, utkání bylo následně ukončeno? Rsco II.. Body naskakovaly jen na jedné straně a za všechno možné i nemožné!?

66kg Sojka Tomáš
k Naší výpravě byl připojen na poslední chvíli po dobrém výkonu na MT v Chorvatsku. V první zápase vyhrál nad boxerem Matej Dujic z Chorvatska na body 14:6, a postoupil mezi nejlepších 8. V boji o medaili prohrál s pozdějším finalistou Rusem Maximem Leymanem rsco ve II. kole, kdy na svého soupeře neměl, přesto byl kvalifikován na 5 – 6 místě tohoto mistrovství.

70kg Lakomý Oskar
při prvním zápase ve velkém mezinárodním ringu dostal při losu ruského boxera Pogose Zopunyana, který byl nad jeho síly. Přestože se nezalekl, jako všichni ostatní boxeři z Naší reprezentace ČR, dával údery, které nevím proč nebyli zaznamenávány přestože na videu je vše jasně vidět (stejně tak jako u Reitermana tak Krále) tak rozhodčí po druhém zbytečném počítání utkání ukončil rsc. Škoda, ale mládí i talent tohoto boxera (a to nepíši jen proto že je z mého oddílu) jsou příslib do budoucna. Ruský boxer ve finále byl okraden s Maďarem o zlato!!!

80kg  Moravec Miloš 
prohrál ve své prvním zápase s dobrým Švédem Sefkhani Peznman rsco II.. Kdy se v prvním kole nechal zbytečně zaskočit a nezkušenost si vybrala svoji daň. Při troše štěstí na los, v této váze, jsme mohli brát medaili.

Bylo zde, ale to ve všech vahách, hodně boxovatelných soupeřů, ale bilance proher je krutá 3x Rus, 1x Ázerbajdžán, a 1x Švéd.

Závěr:

Celkem se uhradilo na startovném a ubytování Maďarskému svazu 2.880,- EURA, 5 + 1, (1+1 hrazeno ČBA + cesta)

Dále s Naší výpravou jel také na vlastní náklady Vít Král st. a p. Petr Lakomý (kameraman – máme dost materiálu na studium – díky Petře). Souběžně se ve školní tělocvičně boxovalo na jednom i na druhém ringu. Nevím jak bych bez pomoci reprezentačního asistenta zvládl přípravu i sekundování !!! Vítku děkuji!!!
Co tam opět předvedli rozhodčí, hlavně co se týče např. nevýkonů boxerů z Maďarska, kteří nezaslouženě postupovali a brali někdy i medaile, jeden dokonce vyhrál – fuj !!! Mafie funguje stále dál.
Pokud nebudeme mít někoho funkčního v exekutivě, nemáme na medaile nárok, teda před zápasy a těch medailí předem je vždy rozdáno už dost.
Mluvil jsem s několika vedoucími výprav i trenéry a divili se proč sebou nemáme rozhodčího. Proč? Je u nás kvalitní rozhodčí na Evropské úrovni, který je komunikativní a prospěl by nám víc než uškodil??? To je otázka, pro mě už léta jen filozofická. Slovensko tam mělo dva!!!

Maďaři měli ve všem bordel a nebyli žádné VÝSLEDKY – PAVOUKY – INFORMACE  (ani druhý den, třetí den ..prostě po celou dobu ME kadetů) HRŮZA!!!

Bohužel se na poslední chvíli nezúčastnili ME Kadetů:

54kg Sčerban Miroslav – osobní důvody
63kg Brič Tomáš          – nemoc
75kg Tříska Karel         – studium

Musíme se pravidelně účastnit v co nejvíce lidech, včetně rozhodčích a funkcionářů, kteří na to mají a tato tvořící se reprezentace mladých boxerů na to má. Čím nás bude víc tím, je větší šance na medaile. Jen aby na to měla finance i ČBAJ.

Zapsal:                                                                                       Šimák Marek
repre. trenér kadetů

Městská část Praha 6 Hlavní město Praha Praha - evropské město sportu 2016