Nejčastěji se ptáte na… Jsem žena mohu přijít (nejsou tam samý chlapy)?
Žen u nás trénuje velké množství a to jak na společných trénincích, tak i na specialních „ženských“.

Jsem úplný začátečník, kdy mám přijít?
Vyber si trenink který ti časově vyhovuje a přijď. Nepořádáme žádný nábor a nováčci průběžně přicházejí. Jen je potřeba nahlásit trenérovi, že jsi nový.

Chci dělat kickbox a u vás je jen thaibox?
Rozdíl mezi kickboxem a thaiboxem je několik technik, které lze v samotném zápase kickboxu vynechat. Takže lze bez problémů chodit na thaibox a zápasit v kickboxu. Pokud některé techniky cvičit nechceš stačí se dohodnout s trenérem… Wink POZOR Petr Macháček trvá na technikách thaiboxu!!! takže pokud nechceš cvičit kolena a lokty, tak nechoď.

Jaký je rozdíl mezi kondičním a klasickým tréninkem boxu?
Kondiční box je určen pro lidi, kteří chtějí dělat box pro zábavu nebo začínají. U klasického boxu se předpokládá, že budete chtít zápasit a že máte již zvládnuté základní techniky boxu.

Jaký je rozdíl mezi kickbox aerobikem a kickboxem?
U kickbox aerobiku je cvičení složeno z důkladného prohřátí těla, stretchingu (protažení svalů a uvolnění kloubů), v závěru jednoduchého posilovaní. Hlavní část je sestavena z vybraných úderů a kopů. Rozsah jednotlivých cviků je značně individuální, závisí na fyzických dispozicích jednotlivých cvičenců. Fyzická zátěž je vyšší než u většiny aerobních cvičení, lze ji však jednoduchým způsobem snížit. Pravidelným cvičením KBA lze očekávat nárůst fyzické kondice, posílení a protažení svalstva celého těla a vyrovnání svalových disbalancí, které vznikají sedavým způsobem života. Kickbox je klasický bojový sport.

Je mi 10 (15,20,30,40,60) let, nikdy jsem box nedělal není brzo (pozdě) začít?
Nikdy neni moz brzo ani moc pozdě. Samozřejmě, že kdo začne dříve má později náskok, ale záleží samozřejmě i na úrovni na které chcete sport dělat. Pokud chcete být mistrem světa, tak to chce začít brzo ale kondičně lze začít s cvičením kdykoliv.

Můžu si k vám přijít zacvičit děláte nějaké zápisy?
Můžeš vyber si trénink který se ti líbí a přijď. Jediným omezením je počet cvicících, takže pokud jdeš poprvé tak si raději zavolej a ujisti se, že trénink není plný.

Jsem úplný začátečník, ale chtěl bych si to přijít zkusit. Nebudete mě bít? :)
Neboj nikoho nebijeme. Začátečníci začínají nácviky technik před zrcadlem pod dohledem trenéra, zlepšují si fyzičku, zkoušejí údery na pytlech atd. První nácviky boje – tzv. sparing následují až s odstupem 1-2 měsíců, podle talentu…

Nebolí box moc?
Box je tvrdý sport a bolí, ale záleží jen na tobě na jaké úrovni ho chceš dělat, nikdo tě do zápasů nutit nebude.